O MNIE

divider
28-letni radiowy realizator dźwięku. Producent muzycznych form wszelakich – głównie krótkich, acz dosadnych kompozycji na różne okazje prezentowanych zarówno w eterze jak i na jawie. Typowym, jednakże bardzo adekwatnym stwierdzeniem będzie podkreślenie faktu, że dźwięk towarzyszył mi od lat najmłodszych. Zupełnie podświadomie – zawsze miałem rodzaj zamiłowania do uwieczniania fali dźwiękowych na taśmie,a w bliskiej przyszłości w formie cyfrowej i jakiegokolwiek modulowania jego brzmienia wtedy jeszcze zupełnie bez celu. Dom zawsze wypełniony był dźwiękiem, głównie ultrakrótkimi falami UKF, co dało początek mojej fascynacji Radiem właśnie. Pierwsze kroki w „mediach” stawiałem w czasie wolontariatów w szkolnych radiowęzłach i różnych innych formach, będących okazjami do poznawania podstaw pracy z tym rodzajem fal właśnie. Na studiach pojawiły się nowe możliwości w postaci studenckich i mniejszych komercyjnych stacji radiowych, po to aby spełniły się marzenia i zaistaniały okazje do pracy w największych radiach w Polsce, jak np. w radiu RMF FM. Zajmuję się więc produkcją radiową i użytkową, miksem oraz nagraniami. Każda forma pracy z dźwiękiem to dla mnie przyjemność, czasami wyzwanie, ale zawsze nauka i doświadczenie na kolejne przedsięwzięcia.
Strona entropysound.pl to moje portfolio pracy z dźwiękiem.. i nie tylko.

RADIO

RADIO17

Radio17 było pierwszym radiem, do którego trafiłem. Nie wliaczając szkolnego radiowęzła. Początkowo jako realizator, później szef działu technicznego, a skończywszy jako redaktor naczelny studenckiego radia.

RMF FM

Następnie, zgodnie ze swoim marzeniem, trafiłem właśnie tutaj. Przez kilka lat pracy na stanowisku producenta RMF FM – zrealizowałem wiele produkcji w ramach audycji, czy samej oprawy stacji. Poniżej znajduje się kilka przykładów mojej pracy z tego okresu.

RADIO KRAKÓW

Kolejną przystanią mojej radiowej podróży jest Polskie Radio Kraków. Tutaj zajmuję się realizacją pasm południowych i popołudniowych. Obecnie pracuję także nad nowymi elementami oprawy antenowej, a wyniki tych działań zamieszczę poniżej w najbliższym czasie.

MIX

DJ Mysterons – Breu feat. Daniel Gady & Kasia Surdej

PRODUKCJE

VOICEOVER

Z całkiem sporym powodzeniem dopełniam się jako lektor dla różnych internetowych projektów, reklam i prezentacji.

Moje portfolio oraz link do portalu, na którym działam prezentuję poniżej.

FOTOGRAFIA

W wolnych chwilach, zupełnie hobbystycznie uwieczniam na zaś cyfrowej kliszy to, co widzę.

POBIERZ
DEMO PACK
PRODUKCJE I REALIZACJE
TO, JAK POSTRZEGAM OTOCZENIE
Entropia, to według popularnego serwisu encyklopedycznego funkcja stanu, która określa kierunek przebiegu procesów spontanicznych (samorzutnych) w odosobnionym układzie termodynamicznym. Najprostsza i najbardziej dosadna jej definicja to: miara stopnia nieuporządkowania układu i rozproszenia energii. Dlaczego więc Entropia w odniesieniu do dźwięku? Właśnie dlatego, że dźwięk z fizycznego punktu widzenia to drganie cząsteczek powietrza lub innego układu sprężystego, czyli ruch – a ruch jest następstwem wyzwolenia energii właśnie. Wyemitowana fala dźwiękowa rozprasza się po ośrodku w sposób nieuporządkowany, wypełnia jego wnętrze, powoduje delikatne zmiany ciśnienia tak dobrze odbierane przez układ słuchowy i w odpowiednim – niebezpośrednim procesie interpretowana jest przez mózg człowieka jako dźwięk. Z kolei dlaczego entropia w odniesieniu do produkcji muzycznej? Dlatego, że entropia to swoisty brak przewidywalności związany z ciągłym rozszerzaniem się układu wewnątrz którego zachodzą różne zjawiska. Na ten sam brak przewidywalności – w ciągle zmieniającym się przemyśle muzycznym – w moich produkcjach właśnie stawiam.
divider
Poniżej prezentuję odnośniki do stron www osób i firm, z którymi ściśle współpracuję.
Studio Kotłownia (tutaj nagrywamy)

nagrania

Hear Candy Mastering (tutaj masterujemy)

mastering